Termomodernizacja w Pszczynie

by

Szykuje się wielka akcja docieplania budynków w Pszczynie! Na ten cel mają popłynąć pieniądze szerokim strumieniem, to aż 6 milionów złotych. Oprócz samej akcji termomodernizacji zostaną wymienione również kopciuchy. Przypomnijmy, że Pszczyna to jedna z najbardziej zanieczyszczonych gmin w Polsce. Wczoraj ruszył antysmogowy pilotaż Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Więcej informacji w Pszczynie przekazał Minister Klimatu Michał Kurtyka:„Mamy takich gmin w Polsce 261, które niestety mają permanentne przekroczenia jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. To jest takie wyzwanie, które niestety koncentruje się bardzo mocno regionalnie, w tym kontekście województwo Śląskie jest szczególnie naznaczone tym wyzwaniem.”

Już wiadomo, że pieniądze posłużą wymianie pieców w kamienicach przy Rynku w Pszczynie, od tego momentu będą ogrzewane gazem.

One Response to "Termomodernizacja w Pszczynie"
  1. Moim skromnym zdaniem, zresztą zdaniem mieszkańca Pszczyny nic się nie zmieni dopóki nie zmieni się mentalność ludzi. U nas mnóstwo starych budynków jest docieplanych styropianem.Szkoda tylko, że nawet jeśli jest alternatywne źródło ogrzewania domu, na przykład elektryczne, to i tak tańszy będzie kopciuch. Wystarczy na chwilę wyjść z domu w nocy by to poczuć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *