Śląsk – dopłaty do fotowoltaiki

Coraz więcej osób prywatnych, nie tylko firm decyduje się na ekologiczną i ekonomiczną energię ze słońca. Panele fotowoltaiczne coraz częściej instalowane są na dachach domów, czy firm. W Radostowicach powstał nawet projekt domu, który nie tylko jest samowystarczalny jeśli chodzi o energię elektryczną, ale także z powodzeniem ładuje akumulatory samochodu elektrycznego. Politycy stawiają kolejny krok i planują program 5000+, czyli mój prąd.

5 tysięcy dopłaty do instalacji fotowoltaicznych!

O co chodzi? Posiadając potwierdzenie specjalnego licznika do obsługi instalacji fotowoltaicznej, możemy starać się o specjalna dopłatę. Kwota? Osoba fizyczna ma uzyskać zwrot połowy kosztów, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych. W praktyce oznacza to, że większość osób otrzyma maksymalną kwotę. To i tak spora oszczędność biorąc pod uwagę średni koszt instalacji na poziomie 20 tysięcy złotych. To kolejny dowód na to, że fotowoltaika na Śląsku będzie się stale rozwijać.

One Response to "Śląsk – dopłaty do fotowoltaiki"
  1. Fotowoltaika ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy mamy kasę żeby wyłożyć na wstępie na instalację. Jeśli robimy to na krechę to będziemy dosyć długo spłacać i płacić odsetki, które są niepotrzebnym kosztem. Zdecydowanie lepiej odłożyć sobie kasę na montaż i od razu korzystać z oszczędności wygenerowanych przez panele słoneczne. Polecam firmę Bioran – fotowoltaika, u mnie zamontowali jakieś pół roku temu do dziś cieszę się z dodatkowej kasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *