Śląsk – abstrakcyjne remonty dróg

Nie od dziś wiemy, że z budową śląskich dróg jest coś nie tak. Ile to razy słyszeliśmy o remontowaniu tego co tak naprawdę niedawno zostało wyremontowane, pukamy się w czoła i potulnie po raz kolejny stoimy w korku czekając na przejazd. Na myśl przychodzą dwie aktualne sprawy:

  • Remont wiaduktu na DK1 na wysokości Tychów -- obiekt był przecież remontowany 5 lat temu i tak naprawdę nic nie wskazywało na to, że jest z nim coś nie tak. Na szczęście za poprawkę płaci z własnej kieszeni wykonawca -- naprawa będzie wykonywana w ramach prac gwarancyjnych. Nam jednak znowu pozostaje jedynie czekać cierpliwie w korku jadąc do pracy.
  • Wiadukt nad DK 78 na wysokości Marketów w Gliwicach. Trudno dokładnie określić kiedy przejazd nad drogą główną był stawiany, ale raczej nie przekracza ten czas 7-8 lat. Obiekt wyglądał przecież do dziś jak nowy. Dziś wiemy, że jest rozbierany.

Jak to jest z tą budową dróg i infrastruktury w Polsce? A może komuś zależy na tym, żeby tak notorycznie utrudniać nam kierowcom życie? Tylko my niepotrzebnie cały czas wierzymy … coś być musi za zakrętem:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *