Ogrzewanie na podczerwień

by

Ile to razy słyszeliśmy o tanich sposobach na ogrzewanie domów na Śląsku. Ekogroszek, węgiel, czy nawet gaz to powoli już przeżytek. Dziś wykorzystując dobrodziejstwa fotowoltaiki możemy mieć nie tylko tanie ale i darmowe ogrzewanie domu. Jak to możliwe? Panele słoneczne produkują prąd, który zamieniany jest w ciepło w naszym domu. Sposobów jest kilka – kocioł elektryczny, maty grzewcze i w końcu folie grzewcze na podczerwień. Te ostatnie są najbardziej ekonomiczne nie tylko w zakupie ale również a może przede wszystkim w codziennej eksploatacji. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że podczerwień jest również stosowana do ogrzewania w inkubatorach dziecięcych. I to właśnie ten fakt świadczy o tym, że folia grzewcza na podczerwień jest również pro zdrowotnym rozwiązaniem.

Folie grzewcze na podczerwień z powodzeniem możemy stosować jako ogrzewanie podłogowe. Sprawdzą się jednak również jako ogrzewanie ścienne, czy wręcz sufitowe.

Ogrzewanie na podczerwień na Śląsku

Dodatkowymi atutami zapewne są łatwość montażu oraz koszty zakupu ogrzewania na podczerwień. Wystarczy wspomnieć, że nie potrzebujemy drogiej w zakupie i montażu instalacji wodnej oraz kotła grzewczego. Warto również wspomnieć o braku strat ciepła na linii kocioł – podłogówka. Tu ciepło wytwarzane jest bezpośrednio pod podłogą lub za ścianą naszego pomieszczenia.

Nie ważne czy montaż folii grzewczej na podczerwień będziemy zlecali profesjonalnej firmie, czy też będziemy to robili na własną rękę. Warto odwiedzić sklep internetowy – folie grzewcze na podczerwień. Znajdziecie tutaj wszystkie niezbędne podzespoły takie jak konektory połączeniowe, okablowanie, termostaty pokojowe i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *