Informacje drogowe (30.07.2019)

6:10

Poranne drogi na Śląsku pod znakiem niewielkich utrudnień bez problemu przejeżdżamy przez większość miast i dróg przelotowych. W ciagu dnia utrudniać podróżowanie będą nam intensywne opady deszczu i burze, poza tym przyda się klimatyzacja – do 29 stopni w cieniu. Pamiętajmy by nie zostawiać nikogo w zamkniętym, nagrzanym pojeździe, w którym temperatura może sięgać nawet 60 stopni.

7:10

Sporo się zmieniło na naszych Śląskich drogach od godziny. Ruch zdecydowanie większy i niestety utrudniają przejazd również poranne kolizje i wypadki. Uwaga na A4 na wysokości Kleszczowa przez zjazdem na DK88 – tu spotkały się dwie osobówki, a że eto niekontrolowany sposób to trzeba to i owo posprzątać a do Was apel by w tym miejscu mieś oczy i uszy dookoła głowy. Podobna sytuacja w Tychach na ulicy Fabrycznej. Skoro juz jesteśmy w Tychach – S1 w kierunku Siewierza, jeśli ktoś z Was planuje obrać tę trasę powinien nastawić się na korkowanie na wysokości Dąbrowy Górniczej – tu obowiązuje zwężka i w tle widać pracujących drogowców, ze względu na wąskie gardło tworzy się już teraz zator a sytuacja będzie się jeszcze pogłębiać dlatego noga z gazu i ostrożnie, a jeśli macie taką możliwość to obierzcie inną trasę!

8:10

To już zdaje się po największym korkowaniu na naszych Śląskich drogach, ze względu na sezon wakacyjny i obecność większości z nas w pracy ruch zdecydowanie mniejszy niż godzinę temu, mniej także kolizji i wypadków. Utrudnienia związane są głównie z remontami i przeróbkami na drogach – tak jest na wysokości Giszowca jadąc od strony Tychów oraz na DK81 od strony południowej od Mikołowa w stronę Katowic. Identyczna niemal sytuacja na Cieszyńskiej w Bielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *