Informacje drogowe (09.09.2019)

7:10

To na co dziś trzeba zwrócić szczególną uwagę to mokre drogi, w wielu miejscach głębokie kałuże mogą powodować problemy z utrzymaniem kierownicy, a przy okazji osoby zmierzające do pracy o własnych nogach liczą na Wasz rozsądek w omijaniu tego co mokre, głębokie i potrafiące mocno podlewać. Solidne wycieraczki na pewno się dziś przydadzą! Z rewelacji związanych z utrudnieniami – mamy donos o zderzeniu dwóch samochodów na A4 – okolice węzła Sośnica, kierunek Wrocław – tu mogą być utrudnienia, przy okazji też apel do tych, którzy podróżują na przeciwległym pasie, by nie jechać na „apacza” i nie patrzeć na to co dzieje się po drugiej stronie, patrzymy na to co przed naszą maską, liczy się nasza droga do celu. Wcześniej na wysokości Zabrza również problemy bo tu osobówka nieoczekiwanie spotkała sie z barierami. Uważajmy, ostrożności, pomyślności i szerokości!

8:10

Są pierwsze efekty naszego braku przyzwyczajenia do mokrych warunków na drodze, W Jastrzębiu Zdroju doszło do potrącenia pieszego na ul. Zdrojowej, mogą być tutaj utrudnienia z przejazdem, kolejny przykład, tym razem na A1 na wysokości Piekar Śląskich – tutaj samochód osobowy nieoczekiwanie spotkał się z barierami i niestety dwa pasy są przyblokowane, jeśli ktoś zmierza na przykład na samolot wakacyjny do Pyrzowic to proszę zorganizować sobie lekki zapas w postaci co najmniej 15 minut.

Bez kolizji, bez wypadków na bramkach na A4 w Gliwicach ale ogonek samochodów od Katowic oczekuje na bilecik, zatem jeśli lecicie teraz w kierunku Gliwic właśnie to lepiej zjechać już na węźle Sośnica w ulicę Pszczyńską. Jeśli już jesteśmy w Gliwicach to warto wspomnieć o pracach robotniczych na średnicówce tuż za węzłem z A1 kierunek Katowice, to właśnie tu w trudnych warunkach atmosferycznych pracują drogowcy, a Was czeka tor przeszkód, dlatego noga z gazu i z rozwagą, bo warunki do podróżowania nie są idealne. Korkowanie także na wysokości Śląskiej Giełdy Kwiatowej na czwóreczkach przy wylocie w kierunku Mikołowa. Zwłaszcza w okolicach giełdy kwiatowej uważajcie żeby nie przesadzić z gazem!  Oprócz tego jest w miarę spokojnie ale zdecydowanie zbyt mokro i ślisko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *