Fotowoltaika w Katowicach

Katowice podobnie, jak i inne miasta na Śląsku borykają się z problemem zanieczyszczeń. Zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym odczuwamy negatywne efekty smogu. Miasto robi co może by poziom zanieczyszczeń obniżać, tymczasem orężem w walce może być nowoczesna technologia. Panele fotowoltaiczne w połączeniu na przykład z pompą ciepła, czy matami grzewczymi może dać całkiem ekologiczny efekt. W ciągu dnia, latem gdy nasz pobór energii jest mniejszy produkujemy duże ilości prądu, który trafia do sieci. Następnie w sezonie zimowym, gdy produkcja ze słońca jest mniejsza odbieramy to co udało nam się wygenerować w sezonie wiosennym i letnim. W efekcie nasze rachunki za prąd są niższe a powietrze czystsze.

Montaż paneli fotowoltaicznych to nie tylko korzyści dla naszego domowego, czy firmowego budżetu. To także pro ekologiczne podejście do przyszłości Katowic.

Oczywiście są wady tego rozwiązania, jak wszystko, tak i fotowoltaika ma swoje minusy (potrzeba inwestycyjna – zanim zaczniemy oszczędzać musimy najpierw zainwestować w instalację, są jednak możliwości skorzystania z dofinansowania lub preferencyjnych kredytów), pamiętajmy jednak że montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach to nie tylko inwestycja dla potrzeb naszego budżetu, to także inwestycja w czystsze powietrze jeśli nie dla nas, to dla naszych dzieci. Korzystajmy zatem z uroków nowoczesnych rozwiązań również w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *