Panele słoneczne sposobem na smog w Rybniku

Fotowoltaika – Rybnik

by

Miasto Rybnik od wielu lat zmaga się ze smogiem, poziom zanieczyszczeń wielokrotnie przekracza normy o setki, a nawet tysiące procent. Samorządowcy starają się walczyć na tym polu z kopciuchami i osobami spalającymi śmieci w piecach, tymczasem prawdziwym orężem staje się fotowoltaika w Rybniku. Mieszkańcy coraz częściej korzystają z dobrodziejstw płynących z energii odnawialnej. Panele słoneczne coraz częściej dominują na dachach domów jednorodzinnych i firm, słowem tam gdzie samorząd nie może, radzą sobie Ci którym poziom zanieczyszczeń nie jest obojętny.

Panele słoneczne sposobem na smog w Rybniku

Z rozmów z samymi mieszkańcami jasno wynika, że stawiają na połączenia fotowoltaiki i pomp ciepła – to skuteczny sposób nie tylko na obniżenie rachunków za energię elektryczną, ale również za ogrzewanie domu. W konsekwencji możemy przecież nie płacić za jedno i drugie. Jak to możliwe? Otóż panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu produkują prąd, który następnie trafia jako zasilanie do pompy ciepła, nadprodukcja natomiast trafia wprost do sieci z której w przyszłości możemy skorzystać. Krótko mówiąc w okresie gdy słońca jest więcej produkujemy na potrzeby własne a to czego nie wykorzystamy kumulowane jest w ogromnej baterii jaką jest sieć energetyczna.

Fotowoltaika w Rybniku – wykorzystanie energii

Panele słoneczne
Fotowoltaika w Rybniku cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz większa ilość osób decyduje się na oszczędności!

Kolejną ciekawą alternatywą dla standardowych sposobów ogrzewania domu może być kocioł elektryczny, który daje nam naprawdę olbrzymie możliwości. Po pierwsze produkując prąd na dachu od razu wykorzystujemy całość energii słonecznej. Nie tracimy na rzecz zakładu energetycznego 20-30 procent. To idealny sposób na uzyskanie jeszcze większej ilości kilowatów z fotowoltaiki. Dodatkowo kotły elektryczne może z powodzeniem programować pod potrzeby własne. Dzięki czemu kocioł zużyje tylko tyle energii ile zaprogramujemy. To doskonały sposób na nowoczesne ogrzewanie każdego domu. Dodatkowo pamiętajmy o ekologicznych aspektach fotowoltaiki. Mniej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, to czystsze powietrze, którym wszyscy oddychamy w Rybniku.

One Response to "Fotowoltaika – Rybnik"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *