Folie grzewcze – Śląsk

by

Możliwości pozyskiwania ciepła w domach, czy mieszkaniach i firmach ewoluują z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Znacznym zmianom podlegają również systemy ogrzewania podłogowego. Jeszcze kilka lat temu mowa była głównie o tradycyjnej instalacji wodnej. Dziś mamy do wyboru o wiele więcej. Doskonałym rozwiązaniem są folie grzewcze na podczerwień na Śląsku. Ze względu na zanieczyszczenie powietrza, ekonomię użytkowania, to właśnie folia wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli połączymy ją z fotowoltaiką, mamy doskonały system, dzięki któremu praktycznie nie płacimy za prąd oraz ogrzewanie.

Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie bardzie pro-ekologiczne, pro-ekonomiczne rozwiązanie?

Tu warto również wspomnieć o fakcie braku strat ciepła. W przypadku tradycyjnego ogrzewania podłogowego ogrzewana jest woda, która musi pokonać drogę z kotła do instalacji pod podłogą. Tu niestety generowane są spore straty. Temperatura na piecu zawsze musi być wyższa, by osiągnąć określoną temperaturę. W przypadku folii grzewczych ciepło generowane jest tuż pod podłogą. A zagłębiając się w temat dochodzimy do wniosku, że grzeje nie podłoga a wszystko co znajduje się w mieszkaniu czy domu. To trochę tak jakbyśmy zaprosili do naszego wnętrza słońce. Nawet w mroźne, zimowe dni, gdy świeci słońce i promienie wpadają do środka przez okna lub drzwi balkonowe robi się przyjemnie ciepło. Tak samo jest w przypadku folii grzewczych na podczerwień. To ciepło dosłownie nas otula z każdej strony.

Folie grzewcze możemy z powodzeniem montować nie tylko na podłodze. Sprawdzą się również na ścianach oraz sufitach. W łazienkach coraz większą popularnością cieszą się tak zwane lustra grzewcze. To nic innego jak folia grzejna zamontowana za taflą lustra. Nie dość, że otrzymujemy dodatkowe metry grzewcze to jeszcze możemy wykluczyć parowanie szyby.

O czym jeszcze warto pamiętać? Podczerwone ogrzewanie jest również pro-zdrowotne. Eliminujemy praktycznie obieg powietrza w pokoju, nie unoszą się zatem kurz i drobnoustroje. Nie mam mowy o konwekcji powietrza. Dodatkowo, zwłaszcza w przypadku nowych domów gdzie praktycznie każde pomieszczenie jest owinięte ogromną ilością przewodów elektrycznych eliminujemy pętle energetyczne. Tak właśnie działa folia grzewcza na podczerwień na Śląsku. Serdecznie zapraszamy do współpracy nie tylko osoby prywatne ale i firmy z terenu Śląska. Firma FOLIZ gwarantuje profesjonalną obsługę oraz korzystne ceny zakupu i montażu folii grzewczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *