31.10.2019

Dziś w kalendarzu czwartek, ale większość z nas może mieć wrażenie, że jest piątek. Powód? Jutro 1 dzień listopada, ze względu na święto większość z nas ma dzień wolny od pracy. Poranek w wielu miejscach chłodny i mglisty. Niestety zrobiło się również czerwono-fioletowo na mapie zanieczyszczeń. W Gliwicach, Rybniku, Katowicach, Tychach -- niemal wszędzie normy były przekroczone o ponad 300 procent!Lepiej nie wybierać się na poranne bieganie lub biegać w masce przeciw smogowej. Dziś czwartek 31.10.2019, to 304 dzień roku. Słońce wstanie o 6:28, zajdzie o 16:10.

Jak wygląda poranna wizytówka dnia?

A jeszcze kilka miesięcy temu, w lipcu (31.07.2019) o tej samej porze było tak:

Uwaga o poranku na gęste mgły:

IMIENINY:

Antonin, Augusta, Krzysztof, Łukasz, Tomasz, Urban

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Światowy Dzień Oszczędzania
  • Dzień Rozrzutności

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1968 -- W Miami na Florydzie urodził się raper Robert Matthew „Vanilla Ice” Van Winkle, który największe triumfy święcił na początku lat 90. za sprawą singla „Ice Ice Baby”.

  • 1970 -- Urodziła się Linn Berggren, wokalistka szwedzkiego zespołu Ace of Base. Grupa pochodząca z Göteborga w Szwecji, której obecni członkowie to: Ulf Ekberg oraz rodzeństwo Jonas Berggren (Joker) i Jenny Berggren. Zespół wydał swój debiutancki album „Happy Nation” w 1993 -- nagranie okazało się dużym sukcesem komercyjnym i sprzedało się w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy na całym świecie. Dwa single z albumu: „All That She Wants” i „The Sign” uplasowały się na 1. miejscach list przebojów w wielu krajach. Od 1999 roku Linn odeszła z zespołu, zapowiedziała skupienie się na studiach i rodzinie. Jej odejście odbiło się na brzmieniu grupy -- głos Linn, uznawany przez fanów za mocniejszy i przyjemniejszy dla ucha niż głos Jenny, był jednym z czynników, dzięki którym zespół odniósł sukces komercyjny w pierwszej połowie lat 90.

CZYM ŻYJE ŚLĄSK:

  • 30.10.2019 -- Tragiczny wypadek na S1 -- droga została zablokowana o poranku w obu kierunkach, zginęła jedna osoba. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Mierzęcic. Zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka.
  • Kolejny smogowy poranek za oknami! W większości miast normy są przekroczone o 300%.
  • Strażnicy z Rybnika, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych z kamerą termowizyjną strzegą cmentarzy. Stróże prawa będą w pełnej obsadzie strzegli cmentarz również w dzień święta.

POGODA:

O poranku gęste mgły skutecznie utrudniają podróżowanie. Jest zimno bo termometry wskazują nawet -3 stopnie. W ciągu dnia sporo słońca i maksymalnie 7 stopni na plusie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *