30.08.2019

Przed ostatni dzień sierpnia, po wczorajszych burzach i intensywnych opadach deszczu w części miast naszego regionu (W Gliwicach zero deszczu, a w Zabrzu Maciejowie ściana deszczu) dziś znowu czeka nas upalny dzień, termometry mają pokazać nawet 32 stopnie w cieniu. W słońcu będzie znacznie cieplej, wręcz żar będzie lał się z nieba. Trudno w to uwierzyć, ale końcówka sierpnia zdecydowanie bardziej letnia niż cały miesiąc. Takie uroki umiarkowanego klimatu 😉 Jest piątek, 30 dzień sierpnia, to 242 dzień roku, słońce wstało dopiero o 5:43, a zajdzie 30 minut przed 20:00. Dzień będzie trwać w sumie 13 godzin i 47 minut. Jak wygląda wczesny poranek za oknami? Zdjęcie tradycyjnie wykonaliśmy o tej samej porze (5:00), w tym samym miejscu co zawsze:

Dla porównania prezentujemy również to samo miejsce o tej samej porze (30.07.2019):

I jeszcze zdjęcie wykonane 30.05.2019, dla porównania:

Różnicę widać chyba gołym okiem, niestety dnia nam ubywa i to w zastraszającym tempie.

IMIENINY:

Feliks, Tekla, Małgosia, Piotr, Rebeka

DZIŚ OBCHODZIMY:

  • Dzień taksówkarza

  • Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Zaginionych

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1813 -- Koniec powodzi w południowej Polsce, to właśnie woda przyczyniła się do załamania kampanii napoleońskiej na Śląsku.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1971 -- W Szczecinie urodziła się Kasia Nosowska -- autorka tekstów, wokalistka, liderka zespołu Hey, a także felietonistka miesięczników „Filipinka” i „Muza”.

INFORMATOR KULTURALNY NA ŚLĄSKU:

  • 16:00 Eksplozja Kolorów w Pyskowicach 2019! -- najbardziej kolorowa impreza w Pyskowicach, To popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę! Całe wydarzenie wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Start 16:00, wstęp bezpłatny. Lokalizacja -- Dziedziniec Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach.
  • 17:00 -- Nocne Granie w Arenie Gliwice! Zaproszenie dla  wszystkich miłośników gier planszowych oraz RPG na cykliczne Nocne Granie w Arenie Gliwice 🙂 Będą gry lekkie i ciężkie, uznane tytuły i nowości.

CZYM ŻYJE POLSKA:

  • Donald Trump nie przyleci do Polski w najbliższy weekend, wizyta została odwołana z powodu problemów pogodowych na Florydzie.
  • W kraju trwa kampania wyborcza.
  • Od poniedziałku rozpoczyna się rok szkolny w szkołach.

POGODA:

W ciągu dnia bardzo ciepło, wręcz upalnie a pod wieczór możliwe burze. Do 32 stopni na termometrach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *