28.10.2019

Niby tylko jedna godzina, a jakoś tak więcej energii w pracy? To zapewne efekt darowanej nam w ten weekend jednej godziny snu więcej. Dziś poniedziałek 28 dzień października, do końca miesiąca zaledwie 3 dni. Do końca roku 64, dzień trwać będzie 9 godzin i 54 minuty i jest krótszy od najdłuższego o 6 godzin i 52 minuty. Jak wygląda poranek za oknami o godzinie 5:00?

Dzięki zmianie czasu na zimowy, jest jaśniej niż kilka dni temu, w zasadzie to obrazek bardzo podobny jest do tego wrześniowego:

A jeszcze w sierpniu w tym samym miejscu o tej samej porze było tak:

Słowem -- oby do wiosny!

IMIENINY:

Szymon, Tadeusz, Anastazja, Tadeusz, Wincenty, Cyryl

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów
  • Światowy Dzień Animacji

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1928 -- W Bielsku odsłonięty został jedyny w międzywojennej Polsce pomnik Gabriela Narutowicza.

KALENDARIUM MUZYCZNE

  • 1963 -- W Rzymie urodził się jeden z najpopularniejszych włoskich wokalistów pop w historii -- Eros Ramazzotti. Zadebiutował w 1981, kiedy jako wokalista wziął udział w Konkursie Nowych Głosów w Castrocaro. Zaśpiewał wtedy utwór „Rock 80”, a następnie podpisał swój pierwszy kontrakt. Następnego roku wydał debiutancki album.  Eros Ramazzotti jest przykładem na to, że nie tylko piosenka anglojęzyczna może podbijać listy przebojów a włoski przystojniak może skraść serca fanów na całym świecie.

CZYM ŻYJE ŚLĄSK:

  • Szpital w Bielsku-Białej wprowadza do swojej oferty wyjątkowe zabiegi. Lekarzami są larwy muchy plujki, które doskonale radzą sobie z najciężej gojącymi się ranami. Są podobno skuteczniejsze od antybiotyków. Niestety zabiegi są płatne, ponieważ NFZ nie refunduje tego typu sposobów leczenia.
  • Pożar hali z tekstyliami w Bytomiu. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, ale do południa niedzielnego trwało dogaszanie pogorzeliska.
  • Od dziś spore zmiany na drogach w Bielsku. 4 miesiące potrwać mają prace drogowe na fragmencie ul. Żywieckiej. Wyłączony z ruchu ma być w tym czasie odcinek drogi w kierunku Żywca. Kierowcy będą poruszać się objazdami.
  • Policja zatrzymała 25 latka, który w jednym ze sklepów spożywczych w Wodzisławiu Śląskim ukradł czipsy i colę. Wychodząc zagroził ekspedientce, że ją zabije. Nie żartował, miał przy sobie nóż. Teraz grozi mu 10 lat odsiadki.

POGODA:

W ciągu dnia maksymalnie zobaczymy 10-12 stopni celsjusza. W pierwszej części jeszcze chmury i opady deszczu, w drugiej powinno zacząć wyglądać słońce. O poranku maksymalnie 6-7 stopni na temometrach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *