26.01.2021

by

Poranek wczesny pod znakiem śnieżycy, sypie intensywnie o godzinie 5:00 w Gliwicach, Rybniku i wielu innych miejscowościach na Śląsku. Temperatura sprzyja opadom śniegu, na śląskich termometrach obecnie około -1/-2 stopni celsjusza. Póki co drogi w wielu miejscach są białe i bardzo śliskie. Ścisłe centrum Gliwic o poranku wyglądało tak:

Poranne intensywne opady śniegu – między innymi w Gliwicach. O poranku około 1 centymetra śniegu.

Dziś 26 dzień stycznia 2021 roku, słońce wstanie planowo o godzinie 7:25, zachód o 16:11. W sumie dzień trwać będzie 8 godzin i 46 minut, jest dłuższy od najkrótszego w roku o 1 godzinę i 4 minuty. Do końca zimy pozostało nam 52 dni. Poranek prezentuje się dziś tak:

Kalendarium Śląskie:

  • 1919 – W trakcie wojny polsko-czechosłowackiej, wojska naszych południowych sąsiadów wykorzystały sytuację (Polska w tym czasie była zaangażowana w walki na wschodzie) i zajęły Śląsk Cieszyński aż za Wisłę.

Czym żyje Śląsk:

  • Docierają do nas pierwsze informacje o luzowaniu gospodarki. Wręcz żądają tego już restauratorzy, właściciele hoteli oraz stoków narciarskich. Obecne obostrzenia kończą się wraz z końcem stycznia. Premier ma ogłosić zmiany dziś.
  • Mija 9 lat od zaginięcia małej Madzi z Sosnowca. To bardzo trudna sprawa i bardzo zaskakujący finał. Skazana została bowiem Mama Madzi. Katarzyna może wyjść z więzienia najwcześniej za 12 lat.
  • Dobre informacje w sprawie koronawirusa. Tylko 147 nowych zakażeń, zmarła tylko 1 osoba na  Śląsku. Są powiaty, w których nie było ani jednego przypadku.

Imieniny:

Paula, Tytus, Andrzej, Leon

Dziś świętujemy:

  • Światowy Dzień Celnictwa
  • Dzień Transplantacji
  • Dzień Drugiej Połówki
  • Dzień Australii

POGODA:

W ciągu dnia dalsze opady śniegu i temperatura na poziomie -1 kreski. Słońce wyjrzy dopiero późnym popołudniem. Biomet wszędzie niekorzystny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *