25.10.2019

Coraz chłodniejszy poranek za oknami, dziś o godzinie 5:00 notowaliśmy zaledwie 5-6 stopni celsjusza. W przyszłym tygodniu możemy się natomiast spodziewać przymrozków. Zdaniem meteorologów w ciągu dnia nie zobaczymy już więcej niż 10 stopni celsjusza, za dwa tygodnie niewykluczone natomiast pierwsze pady śniegu. Słowem zmierza do nas arktyczne, zimne powietrze. 25 dzień października, to 198 dzień roku, do końca zostało nam zaledwie 67 dni. Słońce wstanie o 7:17 i oficjalnie będzie z nami do 17:22. W ten weekend z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki i śpimy o godzinę dłużej. Jak przedstawia się dzień za oknami? Godzina 5:00, to samo miejsce co zwykle, bez mgieł wygląda dziś tak:

A jeszcze miesiąc temu wyglądał poranek tak:

I standardowo dla porównania ile dnia nam ubyło, jeszcze zdjęcie tego samego miejsca, z tej samej godziny (25.07.2019):

Kierując się prostą, sprawdzoną zasadą -- oby do wiosny, cieszmy się z kolejnego pięknego dnia za oknami.

IMIENINY:

Daria, Inga, Kryspin, Antonin, Tadeusz, Sambor, Wojmir

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt
  • Dzień Młodzieży PCK
  • Światowy Dzień Makaronu
  • Dzień Kundelka

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1957 -- W kioskach na Śląsku, na łamach „Świata Młodych” ukazał się pierwszy odcinek komiksu Tytus, Romek i Atomek. To najdłużej ukazująca się seria komiksowa, która ma swoich zwolenników do dziś. Od 1966 roku ukazuje się również wersja książkowa. W ramach ciekawostek -- w 2009 roku Poczta Polska wprowadziła do obiegu trzy znaczki z bohaterami komiksu. W 1990 roku powstały nawet dwa 10 minutowe odcinki serialu animowanego o przygodach bohaterów komiksów i książek.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1954 -- W Bloomington w stanie Indiana, przyszedł na świat David Lee Roth, amerykański wokalista rockowy, który sławę zdobył jako frontmen grupy Van Halen. Młody David dorastał w towarzystwie dwóch sióstr, jego bogaty ojciec, który był lekarzem i agentem nieruchomości zapoznał go z twórczością Ala Jolsona, w wieku 8 lat za wzór stawiać zaczął sobie Raya Charlesa i to był dobry trop, bo przecież na tej muzyce wzorowali się również Rolling Stones. Później za namową innych nastolatków trafił do Van Helen i kariera nabrała tempa.

  • 1995 -- Brytyjski wokalistka Cliff Richard otrzymał tytuł szlachecki. Przez lata był jednym z najpopularniejszych artystów pop w Wielkiej Brytanii.  Na jego dorobek składa się około 70 albumów i ponad 120 singli, nie wliczając w to różnych składanek i EP-ek. Ma na koncie ponad 250 milionów sprzedanych płyt.

CZYM ŻYJE ŚLĄSK:

  • Prezydent Katowic Marcin Krupa zasłabł na sesji rady miasta, trafił do szpitala (24.10.2019)
  • 3:37 Pożar hali z paletami w Łaziskach Górnych -- z ogniem walczyło 12 zastępów strażaków. Ogień udało się opanować dopiero około godziny 8:00. (24.11.2019). Nikomu nic się nie stało.
  • Na posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki Stadion Śląski odwołany ze stanowiska został wiceprezes zarządu Krzysztof Klimosz. Wkrótce mamy poznać jego następcę. Odwołany prezes był na stanowisku od 2015 roku, doprowadził między innymi do modernizacji obiektu. (24.10.2019)

POGODA:

W ciągu dnia dużo słońca i nadal wysokie wartości na termometrach -- do 20-21 stopni. Słońca dużo i bez opadów deszczu. Biomet korzystny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *