25.01.2021

by

Po końcówce minionego tygodnia i wartościach na termometrach na poziomie 10 stopni na plusie, dziś budzimy się w zimowych warunkach. Termometry na Śląsku wskazują miejscami nawet -4 stopnie celsjusza. Wszystko to co było wczoraj wieczorem mokre, teraz jest zamarznięte, dlatego uwaga na drogach – w wielu miejscach asfalt pokrywa cienka warstwa lodu, miejscami jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. To 25 dzień stycznia 2021 roku, słońce wstanie 27 minut po godzinie 7:00, zachód planowany jest na 16:09, dzień jest już dłuższy od najkrótszego w roku o godzinę. Poranna wizytówka dnia prezentuje się dziś tak:

Tymczasem już za kilka miesięcy, w kwietniu o tej samej porze będziemy obserwowali budzące się już słońce:

Czym żyje Śląsk:

  • Zmarł prof. Franciszek Kokot – lekarz i naukowiec ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 1982 – 1984 rektor uczelni. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Miał 92 lata.
  • Dziś ruszają powszechne szczepienia seniorów, również na Śląsku. Wolnych terminów już nie ma. Harmonogram szczepień przeciw COVID-19 ustalił rząd.

Pogoda:

W ciągu dnia temperatura na poziomie 0 stopni, dużo chmur i przelotne opady śniegu. Wiatr umiarkowany, biomet niekorzystny.

Imieniny:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Dziś Świętujemy:

  • Dzień Kryptologii
  • Dzień Gracza LOTTO
  • Dzień Sekretarki i Asystentki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *