24.09.2019

Długo wyczekiwana jesień w końcu do nas na dobre dotarła. 24 dzień września 2019 roku i już tylko tydzień do powitania w kalendarzu października 2019 roku. Na szczęście póki co aura nie daje nam powodów do znużenia, wczorajsze słońce zagrzewało nas do pracy. Dziś wtorek 267 dzień roku i do końca zostało nam zaledwie 98 dni, z czego 32 dni wolne od pracy. Do końca astronomicznej jesieni 88 dni, słońce obudzi się dopiero 24 minuty po godzinie 6:00 i będzie z nami do 18:32. W sumie dzień trwa 12 godzin i 8 minut. Jak wygląda tradycyjna wizytówka dnia?

Jak było 2 miesiące temu, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu?

To kolejny dowód na uciekające nam godziny w ciągu dnia. Jak będzie wyglądało to samo zdjęcie po zmianie czasu na zimowy? Czy to cokolwiek pomoże a może będzie jeszcze gorzej? Sprawdzimy.

IMIENINY:

Gerard, Jaromir, Pacyfik, Tomir

KALENDARIUM ŚLASKIE:

  • 1699 -- Z terytorium Polski, w tym Śląska widoczne było całkowite zaćmienie Słońca.

  • 2001 -- Wybory parlamentarne -- wygrywa koalicja SLD-UP.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1971 -- W Bath urodził się Peter Salisbury, perkusista i współzałożyciel brytyjskiej grupy The Verve. Pod koniec lat 90. uznawani przez krytykę za jeden z najbardziej innowacyjnych i wpływowych zespołów brytyjskich, szczególnie po wydaniu albumu Urban Hymns w 1997 r. Największym przebojem zespołu jest utwór „Bitter Sweet Symphony” z tego krążka, zawierający sampel z symfonicznej wersji The Last Time grupy The Rolling Stones.

POGODA:

W ciągu dnia na Śląsku pogodnie i bez opadów deszczu. Temperatura na poziomie 21 stopni celsjusza, wiatr z południowego wschodu umiarkowany i słaby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *