23.08.2019

To już jest ten czas, gdy tylko pojawia się bezchmurne niebo o godzinie 5:00 rano to jeszcze mamy odrobinę jasności, gdy tylko jest pochmurno i deszczowo to już panuje absolutna ciemność wszędzie. Dziś ten pogodniejszy dzień, więc niebo prezentuje się dużo bardziej malowniczo.

To 23. dzień sierpnia i niestety dzień krótszy jest już o ponad 2,5 godziny. Słońce wstało dopiero 31 minut po 5:00, trudno się zatem dziwić że o godzinie 5:00 mamy jeszcze ciemności. Jak było miesiąc temu?

To zdjęcie tego samego miejsce z dnia 23.07.2019 – różnica widoczna jest gołym okiem, nawet pomimo pochmurnego nieba. Przypomnijmy, że dzień trwa 14 godzin i 15 minut. Niestety noce są coraz dłuższe.

IMIENINY:

Apolinary, Róża, Ireneusz, Jakub, Klaudiusz, Piotr, Wiktor.

DZIŚ OBCHODZIMY:

  • Europejski Dzień Pamięci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu
  • Międzynarodowy Dzień Ofiar Pamięci o Handlu Niewolnikami i jego Zniesieniu

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1959 – W Edynburgu urodził się szkocki wokalista Edwyn Collins, członek zespołu Orange Juice, który największe sukcesy osiągnął jako solista.
  • 1949 W Sydney przyszedł na świat australijski aktor i wokalista popowy Rick Springfield (naprawdę nazywa się Richard Lewis Springthorpe).

CZYM ŻYJE POLSKA:

  • Udało się odnaleźć ciało jednego z grotołazów zaginionych w jaskini „Wielka Śnieżna”
  • Na dnie jeziora Kisajno odnaleziono ciało producenta filmowego Piotra Woźniaka – Staraka
  • Tragedia w Tatrach – po przejściu burzy zginęło 5 osób, w tym dwójka dzieci.

POGODA:

W ciągu dnia ciepło, bo nawet 25 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Słońce na przemian z chmurami, na ogół bez opadów deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *