22.11.2019

Kolejny piątek w kalendarzu i kolejny listopadowy dzień. Poranek pod znakiem 6 stopni na termometrach, choć zdecydowanie niższe wartości odczuwalne. 22.11.2019 to 326 dzień roku i do końca pozostało nam zaledwie 39 dni. Dzień trwa 8 godzin i 30 minut i jest krótszy od najdłuższego w roku o 8 godzin i 17 minut. Słońce wstanie o 7:07 i zajdzie 36 minut po godzinie 15:00. Z radością witamy kolejny weekend tego roku i tego miesiąca. Poranna wizytówka dnia prezentuje się dziś tak:

IMIENINY:

Cecylia, Marek, Maur, Stefan, Wszemiła

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Dzień Kredki

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1944 -- Bojowa grupa Armii Ludowej bielskiego okręgu wykoleiła pociąg towarowy na stacji w Gliwicach. AL, Armia Ludowa to konspiracyjna organizacja zbrojna działająca z powodzeniami w okupowanej przez III Rzeszę Polsce.
  • 1958 -- Zmiana w nazwie miasta na Śląsku. Czechowice stają się w tym dniu Czechowicami-Dziedzicami.
  • 1958 -- Telewizja Polska emituje premierowe wydanie dziecięcego programu Miś z Okienka. Program docelowo miał spełniać rolę edukacyjną i zachęcać do czytania książek. Cała zasada opierała się o rozmowę misia z prowadzącym, poruszane były tematy pochodzące z książek. Prowadzącym początkowo był Bronisław Pawlik, później Stanisław Wyszyński.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1976 -- W Helsinkach w dzielnicy Vallila przyszedł na świat Ville Valo, wokalista love metalowej formacji HIM.

CZYM ŻYJE ŚLĄSK:

  • Trwa największa drogowa inwestycja drogowa ostatnich lat. W najbliższy weekend w rejonie węzła na Giszowcu prace będą prowadzone na ulicy Pszczyńskiej. Droga ma zostać zwężona do jednego pasa w obu kierunkach.
  • Czy Lukas Podolski zagra w Górniku Zabrze? Docierają do nas pierwsze niepotwierdzone jeszcze przecieki. Klub niestety nie może nic potwierdzić bo to tajemnica. Czy jednak klub stać na taki ruch?
  • Wiadomo już jaki typ muzyki będzie dominować w trakcie imprezy sylwestrowej na Stadionie Śląskim. Zaśpiewać mają DJ BOBO, Captain Jack, La Bouche. Informację ogłosili właśnie marszałek województwa śląskiego, oraz prezydent Katowic.

POGODA:

Poranek pod znakiem chmur i przelotnych, niewielkich opadów deszczu. W ciągu dnia możemy liczyć na przebłyski słońca i po południu już bez opadów deszczu. Temperatura maksymalna -- 10 stopni celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *