21.08.2019

To co obecnie obserwujemy za oknami miało do nas dotrzeć wczoraj w ciągu dnia, na szczęście napływ chmur się opóźnił i dopiero w nocy doświadczaliśmy frontu atmosferycznego. W efekcie deszcz padał całą noc, chwilami intensywnie. Budzimy się w środę 21. sierpnia 2019 roku. Jest godzina 5:00 i niestety gołym okiem widać, że dnia nam ubywa. Absolutne ciemności o poranku i bez światła niestety nie jesteśmy w stanie przygotować się do pracy.

Trudno się dziwić ponieważ słońce oficjalnie obudzi się dopiero 28 minut po godzinie 5:00, zajdzie natomiast 10 minut przed 20:00, dzień jest już zatem krótszy od najdłuższego o prawie 2 godziny i 30 minut. Najbliższa pełnia 14 września, znak zodiaku to Lew.

IMIENINY:

Franciszek, Joanna, Wiktoria, Andrzej, Daniel, Maksymilian, Paulina

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

Światowy Dzień Optymisty

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1933 – Zburzona została Wieża Bismarcka w Mysłowicach
  • 1934 – W Raciborzu rusza budowa Kanału Ulga – kanał o długości 7,5 km, wybudowany został w celach przeciwpowodziowych, jego początek i koniec zbiega się z rzeką Odrą.
  • 1972 – Produkowana w Warszawie Syrena, wraz z całą produkcją zostaje przeniesiona do Bielska-Białej. Od tego momentu samochody zjeżdżają z taśmy w tym mieście.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1984 – W Ajaccio na Korsyce urodziła się francuska wokalistka Alizée.
  • 1938 – W Houston w Teksasie urodził się wokalista Kenny Rogers (właśc. Kenneth Donald Rogers), jedna z legend muzyki country.

CZYM ŻYJE POLSKA:

  • PISBUS rusza w Polskę – trwa kampanie wyborcza.
  • Trwają poszukiwania w jaskini „Wielka Śnieżna” grotołazom udało się pokonac kolejne metry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *