20.09.2019

Dziś 20.09.2019 to kolejny piątek wrześniowy i to przy okazji także przedostatni piątek tego miesiąca. Poranek znacznie chłodniejszy niż wczoraj o poranku termometry pokazują nawet 4 stopnie celsjusza a to jednoznacznie oznacza, że niebawem pierwsze poranne przymrozki. O słońcu budzącym się do dnia o godzinie 5:00 możemy już tylko pomarzyć, wczesny poranek prezentuje się dziś tak:

A jeszcze 3 miesiące temu to samo miejsce, prezentowało się tak:

Pocieszające jest to, że kolejny czerwiec przed nami, trochę jednak musimy jeszcze wytrzymać 😉

IMIENINY:

Filipa, Franciszek, Paweł, Jan

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Jakie są największe marzenia przedszkolaków?

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1923 -- 38 górników zginęło w pożarze w KWK Reden w Dąbrowie Górniczej. Ta historyczna kopalnia węgla kamiennego działała w latach 1796 -- 1934. Na terenie byłej kopalni znajduje się dziś Park Hallera oraz Park Wodny.
  • 2003 -- Odkryta została jaskinia Wiślańska w Beskidzie Śląskim. To aktualnie najdłuższa jaskinia w Beskidach, łączna długość to prawie 2230 metrów. Jaskinia znajduje się na terenie gminy Brenna.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1999 -- Mariah Carey, uderzeniem w dzwon, otworzyła sesję nowojorskiej giełdy.
  • 2003 -- Zmiany w składzie zespołu Maanam. Odeszli na własną prośbę i za obopólną zgodą: Ryszard Olesiński, Krzysztof Olesiński i Paweł Markowski. W zespole zostali Kora i Marek Jackowski. Maanam – polski zespół rockowy powstał w Krakowie, działający w latach 1975–2008.

CZYM ŻYJE POLSKA:

  • Kolejne zwolnienia i kolejne sklepy zamykane. Tesco wycofuje się z Polski. Tym razem zwolnienia mają sięgnąć 2000 osób, zamkniętych ma zostać 5 sklepów. W Bydgoszczy, Piastowie, Sosnowcu, Warszawie, Zabierzowie.
  • Robert Kubica odchodzi z Williams Racing. Czy trafi do innego zespołu? Tego jeszcze nie wiadomo.
  • Kolejne sukcesy Polskich siatkarzy. Zaledwie 80 minut i wygrana z Ukrainą 3:0. Teraz zmierzymy się w 1/8 finału z Hiszpanią.

POGODA:

W ciągu dnia sporo słońca i na ogół bez opadów deszczu. Co ważna -- osłabnie wiatr. Temperatura maksymalna na poziomie 14 stopni celsjusza. Wiatr z kierunków północnych i zachodnich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *