19.11.2019

Wtorek, 19 dzień listopada 2019 roku. Druga połowa na wskroś jesiennego miesiąca, a temperatury w ciągu dnia nadal wczesno jesienne. Wczoraj na termometrach notowaliśmy 15 stopni celsjusza, dopiero pod koniec dnia tu i ówdzie popadał deszcz. Dziś o poranku okolice 6-7 kreski, nadal na plusie. W większości miast niewielkie zanieczyszczenie powietrza o poranku. Słońce wstanie 2 minuty po 7:00 i będzie naszym towarzyszem w pracy do 15:39, dzień jest nadal dłuższy od najkrótszego o blisko godzinę. Poranna wizytówka dnia wygląda dziś tak:

Tymczasem jeszcze w sierpniu, o godzinie 5:00, również 19 dnia miesiąca poranek wyglądał tak:

O godzinie 5:00 mieliśmy już piękny wschód słońca, dziś słońce wstanie dopiero 5 minut po 7:00, czyli za 2 godziny.

IMIENINY:

Elżbieta, Seweryn, Dionizy, Faust, Kryspin, Maksym

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Dzień Toalet
  • Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci
  • Międzynarodowy Dzień Mężczyzn

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1959 -- Rada Ministrów wydaje rozporządzenie dotyczące połączenia Katowic z Szopienicami. Szopienice w latach 1947-1959 były samodzielnym miastem.
  • 2005 -- W Katowicach odsłonięty został pomnik generała Jerzego Ziętka

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1967 -- W Łodzi przyszedł na świat Paweł Stasiak – wokalista zespołu Papa Dance. Po rozpadzie zespołu w 1992 roku rozpoczął samodzielną karierę muzyczną pod pseudonimem Mr. Dance. Jego solowa płyta „Mr. Dance” otrzymała status Złotej Płyty. Po reaktywacji zespołu Papa Dance w 2003 roku, ponownie został jego wokalistą.

  • 2007 -- Producent muzyczny i popularny raper Timbaland, został ojcem. Na świat przyszła dziewczynka, której matką jest Monique Idlett. Reżyserował dźwięk na płytach wielu gwiazd, m.in. Nelly Furtado, Justina Timberlake’a, 50 Cent, Kelis, John Cena, The Pussycat Dolls, Aaliyah, Ginuwine’a, Madonny, Keri Hilson, Mattem Pokorą i innych gwiazd sceny pop, hip-hop i R’n’B.

CZYM ŻYJE ŚLĄSK

  • Janusz Moszyński wystartuje w wyborach prezydenckich w Gliwicach. Obecnie pełniący obowiązki prezydenta, ogłosił start w wyborach.
  • Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali kierowcę, który jedną z dróg w centrum miasta pędził prawie 130 km/h. Po tym wybryku niestety prawo jazdy zostało u policjantów.

POGODA:

W ciągu dnia sporo chmur, ale też chwile ze słońcem. Maksymalnie 12 stopni na plusie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *