17.09.2019

Jeśli ktoś z nas myślał, że lato będzie wieczne, to chyba się przeliczył i dziś właśnie będzie mógł się przekonać, że jesień jest dosłownie za rogiem. Deszcz padał z przerwami niemal całą noc i niestety niewiele ma się zmienić w ciągu dnia, będzie szaro, buro, mokro i chłodno. Dziś wtorek 17. dzień września. To 260 dzień roku i do końca lata pozostało nam zaledwie 5 dni, później rozpocznie się astronomiczna jesień. Słońce wstanie dopiero 12 minut po godzinie 6:00 i niestety zajdzie już o 18:48, co widać na porannej wizytówce dnia. To samo miejsce, ta sama godzina (5:00) i niestety mamy absolutne ciemności za oknami:

A jeszcze zaledwie 2 miesiące temu, wizytówka dnia w tym samym miejscu wyglądała zgoła inaczej, nawet pomimo pochmurnej aury o godzinie 5:00 witaliśmy już dzień:

Niebo nad Śląskiem

Jak widać na załączonym obrazku, jesień niedługo stanie się faktem.

IMIENINY:

Justyna, Robert, Piotr, Zygmunt

DZIŚ OBCHODZIMY:

  • Dzień Sybiraka -- rocznica napaści Rosji na Polskę w miejscowości Szymbark odbywa się zjazd Sybiraków z całego świata. W trakcie spotkania przypominane są między innymi losy zesłańców.

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1939 -- O świcie odbyła się Agresja ZSRR na Polskę.
  • 1974 -- Podpisana została umowa z Fiatem na przygotowanie projektu FSO Polonez.

  • 1994 -- Na antenie TVP wyemitowany został pierwszy odcinek Familiady.
  • 2007 -- Premiera filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1968 -- W Nowym Jorku urodziła się wokalistka, Anastacia Newkirk. Karierę rozpoczynała jako tancerka. Później na chwilę odeszła od show-biznesu i pracowała jako recepcjonistka w salonie fryzjerskim w Los Angeles. Szansę, na którą tak czekała, otrzymała w programie MTV. Podczas krótkiego występu została zauważona przez właściwych ludzi -- tak doszło do podpisania kontraktu z Epic Records. Dziś artystka słynie z wielu światowych przebojów:

CZYM ŻYJE POLSKA:

  • Problem mafii związanej z handlem zagranicznym lekami z Polski. Okazuje się, że leki w Polsce są dużo tańsze niż na przykład w sąsiednich Niemczech. Jak grzyby po deszczu powstają komórki zajmujące się nielegalnym wywozem leków z kraju.
  • ZUS -- problem przedsiębiorców może narastać wraz z zapowiedzią rządu o podwyżkach płac. Opozycja twierdzi, że zapłacą za wszystko przedsiębiorcy, rząd zapowiada, że będzie korzystniej. Wszystko to odbywa się w obliczu kampanii wyborczej w kraju.

POGODA:

Dziś raczej nastawiamy się na przyjaźń z parasolem, cały dzień ma być co prawda z wyglądającym słońcem, ale w większości miast mogą się też zdarzyć przelotne opady deszczu, do tego spodziewajmy się również silniejszych porywów wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *