14.08.2019

Czwartek pod znakiem porannych i nocnych opadów, to było nocne wielkie podlewanie. Deszcz na pewno się przyda bo w kraju ogólna susza i wszędzie brakuje wody. Temperatura o poranku na poziomie 14 stopni celsjusza, jest po prostu chłodno. Jak będzie w ciągu dnia? Szczegóły pogodowe poniżej. Dziś 14 dzień sierpnia 2019 roku, 226 dzień roku. Słońce będzie nas cieszyć, o ile nie będzie za chmurami, przez 14 godzin i 48 minut. Dzień jest już krótszy od najdłuższego o prawie dwie godziny. Do końca astronomicznego lata pozostało jeszcze 39 dni, a za oknami powoli można poczuć już jesień.

IMIENINY:

Euzebiusz, Maksymilian, Alfred, Elżbieta

DZIŚ OBCHODZIMY:

Dzień Energetyka

Polskie święto branży energetycznej. Dzień Energetyka ustanowiono w roku 1956, natomiast od 1991 patronem energetyków został św. Maksymilian Kolbe, z zamiłowania elektryk, który zginął męczeńsko w obozie koncentracyjnym 14 sierpnia 1941 roku. Data ta została przyjęta jako Dzień Energetyka i obowiązuje do dziś.

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1919 – Dochodzi do strajku 140 tysięcy robotników polskich na Śląsku. Miał to być zaczyn do wybuchu powstania.

CZYM ŻYJE POLSKA:

  • Pierwsze sondaże dotyczące wyborów parlamentarnych.
  • Kancelaria premiera opublikowała wykaz lotów Beaty Szydło – opozycja krytycznie komentuje
  • WHO ostrzega – najwięcej zachorowań na Odrę od 13 lat.

POGODA:

W ciągu dnia będzie wyglądać słońce do mieszkańców Śląska, niestety będzie też sporo chmur i temperatura dużo za niska – maksymalnie w ciągu dnia zanotujemy 21 stopni na termometrach. Wiatr umiarkowany, najczęściej z zachodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *