13.11.2019

Środa 13.11.2019 to połowa tygodnia, ze względu na wolny poniedziałek ten tydzień na pewno zleci nam w pracy zdecydowanie szybciej. Jadąc do pracy weźcie sobie odrobinę zapasu -- jest mokro, jest deszczowo i ślisko. Dziś pełnia, pomimo faktu iż za gęstą powłoką chmur księżyca nie widać. 317 dzień roku i do końca zaledwie 48 dni, z czego 33 dni robocze i 15 dni wolnych od pracy. Słońce obudzi się o 6:51 i niestety nawet pomimo zmiany czasu o godzinie 5:00 mamy prawdziwe ciemności za oknami śląskich domów. Jak wygląda poranna wizytówka dnia?

Dla porównania 13 sierpnia, tego roku, w tym samym miejscu też mieliśmy pochmurności, ale o godzinie 5:00 było już jasno:

IMIENINY:

Liwia, Stanisław, Stanisława, Alojzy, Arkadiusz, Benedykt, Jan, Mateusz, Mikołaj, Wiktor

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Międzynarodowy Dzień Niewidomych
  • Dzień Placków Ziemniaczanych
  • Święto Służby Uzbrojenia i Elektroniki

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1521 -- Powstało II księstwo opolsko-raciborskie. I księstwo zostało zawiązane w 1202 w efekcie wojny między księciem wrocławskim a raciborskim.
  • 1956 -- Teatr w Częstochowie otrzymuje imię Adama Mickiewicza. Budynek teatru został wzniesiony w latach 1928-1931, następnie 40 lat później doszło do jego modernizacji i rozbudowy. Znajdziemy tutaj: scenę dużą, kameralną, Historion oraz salę Foyer im. Marka Perepeczki.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1951 -- W Kalifornii urodził się Bill Gibson, perkusista zespołu Huey Lewis & the News. To jeden z najpopularniejszych zespołów pop-rockowych w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 80. Ich prosty, emocjonalny rock’n’roll przemawiał do słuchaczy, szczególnie młodych

CZYM ŻYJE ŚLĄSK:

  • Drony w regionie badają czym mieszkańcy palą w piecach. Tym razem akcję przeprowadziła straż miejska w Czechowicach -- Dziedzicach. Pomiary odbywają się na polecenie Burmistrza.
  • Gliwicka policja zatrzymała kierowcę, który pod wpływem narkotyków doprowadził do kolizji. Po całym zdarzeniu próbował jeszcze przekupić policjantów, znaleziono przy nim 40 tysięcy złotych. Teraz za wszystko odpowie przed sądem.
  • Pijana mam opiekowała się swoim 3 letnim synem. Policjanci z Rybnika zatrzymali 46 latkę, która miała w organizmie 5 promili alkoholu. Za zagrożenie życia lub zdrowia dziecka grozi jej 5 lat więzienia.
  • Zmarł Krzysztof Sumera z Bielska -- Białej. To znany społecznik i wielbiciel turystyki na dwóch kołach, turystyki rowerowej. Pan Krzysztof miał 73 lata. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 16 listopada 2019 roku w katedrze św. Mikołaja w Bielsku.

POGODA:

Termometry dziś mają pokazać nawet 14 stopni celsjusza. W pierwszej części dnia może jeszcze przelotnie popadać, w drugiej wyjrzy do nas słońce. Biomet nadal niekorzystny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *