12.07.2019

Kolejny piątek lipca witamy i z uśmiechem na twarzach dzień zaczynamy. To będzie piękny dzień z wielu powodów. Po pierwsze to najlepszy dzień tygodnia, po drugie rozpoczynamy kolejny wakacyjny weekend! To 193 dzień roku, do końca zostało nam jeszcze 172 dni. Słońce pożegna się z nami o 20:54, ale czy będzie naszym towarzyszem przez cały dzień, czy jak do tej pory bedzie się chowało za chmurami? O tym za chwilę w prognozie pogody.

IMIENINY:

Bruno, Paulin, Andrzej, Brunon, Leon, Piotr, Weronika

DZIŚ OBCHODZIMY:

Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej

POGODA:

O poranku maksymalnie notujemy na Ślaskich termometrach 10 stopni celsjusza, ale są miejsca gdzie termometry wskazują 8. W ciągu dnia słońca sporo i maksymalnie 23 stopnie. Dopiero pod wieczór może przelotnie popadać deszcz. Wiatr chwilami nieco silniejszy, najczęściej wiejący z zachodu.

CZYM ŻYJE POLSKA:

Politycy szykują się do jesiennych wyborów, PO robi co może by połączyć opozycję w walce z PiS.

W aptekach brakuje leków, zwłaszcza na cukrzycę i nadciśnienie. Rząd zapewnia że leki juz „prawie” są w aptekach, a opozycja twierdzi że trzeba było taką sytuację wcześniej przewidywać, krótko mówiąc tu również trwa kampania wyborcza.

Trwają poszukiwania 5 letniego Dawida z Grodziska. Jego ojciec popełnił samobójstwo rzucając się pod nadjeżdżający pociąg. W poszukiwania w nocy zaangażowali się niemal wszyscy.

Trwa spór polityków o organizację nowego roku szkolnego w szkołach.  Część szkół jest przepełniona i brakuje miejsc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *