09.10.2019

Sprawdziły się prognozy synoptyków z wczoraj! Dotarły do nas chmury i od razu notujemy wyższe temperatury o poranku na Śląsku. Dziś pocieszającym jest fakt iż mamy połowę tygodnia – w kalendarzu środa 09.10.2019. Dziś z uśmiechem kierujemy się do każdego listonosza, ponieważ to oni dziś obchodzą swoje święto. Słońce wstanie o 6:49, zajdzie 3 minuty przed 18:00. Jak prezentuje się poranna wizytówka dnia?

Mało kto w to dziś uwierzy, ale trzy miesiące temu to samo miejsce o tej samej porze wyglądało tak:

Jak to się ładnie mówi – oby do wiosny!

IMIENINY:

Bogdan, Arnold, Jakub, Piotr, Sara

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

  • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów
  • Międzynarodowy Dzień Ograniczania Klęsk Żywiołowych

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1940 – W Liverpoolu urodził się przyszły Beatles – John Lennon. Gdy John miał 5 lat, jego ojciec porzucił rodzinę; matka oddała chłopca pod opiekę swojej siostrze Mimi. W słynnej piosence „Mother” Lennon śpiewał potem: „Mamo, miałaś mnie, ale ja nigdy nie miałem ciebie”. W 1965 roku muzyk otrzymał z rąk królowej Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego (MBE). W 1994 roku John Lennon został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame[1]. W 2002 roku Liverpool uczcił pamięć Lennona, nazywając jego imieniem lotnisko.
  • 1978 – W Dublinie urodził się Nicky Byrne, wokalista boysbandu Westlife. Historia Westlife zaczęła się pod koniec lat 90. w Sligo w Zachodniej Irlandii. Trzej szkolni koledzy Kian Egan, Mark Feehily i Shane Filan założyli zespół, który najpierw nazywał się 6 as 1, a potem zmienił nazwę na I.O.YOU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *