08.02.2021

by

Od samego rana walczymy ze śniegiem, którego cały czas przybywa. O godzinie 5:00 totalnie zaśnieżone ulice, jest śnieżnie i bardzo niebezpiecznie. Intensywne opady w Rybnik, Gliwicach, Katowicach – słowem wszędzie na Śląsku mamy bardzo trudne warunki w zimowej atmosferze. W nocy spadł nie tylko śnieg ale również deszcz. Wszystko co mokre zamarzało i w efekcie mamy to co mamy. Termometry wcześnie rano pokazują okolice – 7 kreski. To 39 dzień roku, do końca 326 dni, do końca astronomicznej zimy dni 39. Słońce wstanie o 7:04 i będzie z nami do 16:35. W sumie dzień jest już dłuższy od najkrótszego w roku o 1 godzinę i 48 minut. Poranna wizytówka prezentuje się dziś tak:

IMIENINY:

Hieronim, Józefina, Irena, Jan, Piotr, Paweł

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Międzynarodowy Dzień Epilepsji
  • Święto Służby Więziennej

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1979 – 20. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce – Grażyna Rabsztyn w Zabrzu ustanowiła nowy rekord świata w biegu na 60 metrów przez płotki. To czas 7 minut i 86 sekund. Zawody odbywały się w hali Górnika.

CZYM ŻYJE ŚLĄSK:

  • Żółty i różowy śnieg na Śląsku. To nie efekt ataku obcych, to nie efekt wybuchu w elektrowni jądrowej. To kolor chmury pyłu z Sahary. Owy pył najpierw trafił do Hiszpanii a w niedzielę dotarł i do nas. Śnieg najbardziej spektakularny jest w Alpach.
  • W Beskidach prawdziwa nawałnica … narciarzy. Tłumy w sobotę, tłumy w niedzielę. Wszyscy nagle chcą się szkolić i podnosić umiejętności. Tak realnie to stoki będą otwarte ze względu na pandemię dopiero 12 lutego, dlatego póki co to nie jazda rekreacyjna a nauka i szkolenie.
  • Burze śnieżne i zamiecie – to nas czeka w tym tygodniu. Pojawiły się również ostrzeżenia synoptyków. Intensywne opady spodziewane są w całym regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *