07.10.2019

Pierwszy weekend październikowy za nami, dziś rozpoczynamy kolejny tydzień w pracy. Poniedziałek 07.10.2019, o poranku po raz pierwszy jesteśmy zmuszeni skrobać szyby w samochodach. Godzina 5:00, termometry w wielu miejscach pokazują -1 stopień, samochody są zmrożone i warto dziś nieco wcześniej wyjść do pracy, by odpowiednio przygotować samochód do drogi.

Dziś 280 dzień roku, do końca zaledwie 85 dni. Do końca roku pozostało nam także 28 dni wolnych od pracy. Słońce zamelduje się na horyzoncie o godzinie 6:46, zajdzie natomiast minutę po godzinie 18:00. W sumie dzień trwać będzie 11 godzin i 5 minut. Jak wygląda dzisiejsza wizytówka dnia?

Z dnia na dzień widać niestety mniej, jeszcze w sierpniu o tej samej porze, w tym samym miejscu było tak:

IMIENINY:

Justyna, Marek, Amelia, Blanka, Maria, Mateusz, Stefan, Mirela

DZIŚ OBCHODZIMY

  • Światowy dzień Habitatu
  • Światowy Dzień Mieszkalnictwa

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1968 – W Severn w stanie Maryland przyszła na świat Toni Braxton, amerykańska wokalistka. Razem z czterema siostrami: Tracy, Tamarą, Towandą i Triną Braxton tworzyły w latach 80. zespół The Braxtons, który nagrał dwie płyty. Toni zasłynęła również z kariery solowej, na całym świecie znana jest ballada:
  • 2005 – Boy George, były wokalista Culture Club, został aresztowany w Nowym Jorku za posiadanie 3,5 grama kokainy w swoim apartamencie. Muzyk spędził noc w celi, a po przesłuchaniu został zwolniony i odleciał do rodzinnego Londynu.

CZYM ŻYJE POLSKA:

  • Mariusz Szczygieł laureatem NIKE.
  • Sławomir Neumann rezygnuje z przewodniczenia PO-KO
  • Kolejna osoba zabłądziła na grzybobraniu. Policjanci ponad 2 godziny szukali mężczyzny. Wyziębiony i z urazem nogi został szczęśliwie odnaleziony.
  • Synoptycy mają dla nas dobre wieści, zobaczymy jeszcze temperaturę powyżej 20 stopni w tym miesiącu.

POGODA:

Poranek zimny, a wręcz mroźny – w wielu miejscach termometry wskazują nawet -2 stopnie celsjusza. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do maksymalnie 10 stopni celsjusza. Zobaczymy słońce na przemian z chmurami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *