06.04.2020

Pierwszy poniedziałek kwietnia 2020 roku, to kolejny dzień wiosny, która zaczyna zaskakiwać sowimi możliwościami. Dziś maksymalnie mamy zobaczyć na termometrach nawet 20 stopni celsjusza i to wszystko na czerwonym polu. Poranek pod znakiem zmieniającego się obrazka, Śląsk zaczyna się budzić coraz wcześniej pomimo zmiany czasu. To 6 dzień kwietnia 2020 roku, słońce wstaje kilka minut przed 6:00, zachód planowany jest na 19:17. W sumie dzień będzie trwać 13 godzin i 19 minut. Znak zodiaku to Baran. Poranna wizytówka dnia przedstawia się dziś tak:

Tymczasem jeszcze w sierpniu 2020, w tym samym miejscu, o tej samej porze (5:00), obrazek przedstawiał się tak:

IMIENINY:

Celestyna, Izolda, Wilhelm

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Światowy Dzień Sportu
  • Święto Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 06.04.1979 -- Rod Stewart poślubił Alanę Collins. Ceremonia odbyła się w Beverly Hills. Małżeństwo przetrwało 5 lat. Ciepły, aczkolwiek szorstki i charakterystycznie zachrypnięty głos, zdolności interpretacyjne, kompozytorskie i wyjątkowa osobowość sceniczna uczyniła go jednym z najpopularniejszych piosenkarzy drugiej połowy XX wieku.

CZYM ŻYJE ŚLĄSK:

  • 268 nowych przypadków zarażenia, w tym 3 na Śląsku. Pozytywny wynik stwierdzono u trzech mieszkańców Gliwic -- wszyscy są pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach.
  • O nowym przypadku poinformowała również Polska Grupa Górnicza. Chory ma być górnik z kopalni zespolonej ROW. Pracownik jest hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Raciborzu.
  • Świat sportu wspiera walkę z koronawirusem -- 200 tysięcy złotych z miliona euro trafi do szpitala w Tychach. To pieniądeze od Roberta i Anny Lewandowskich. Wsparciem wykazał się również Kamil Glik. Pochodzący z Jastrzębia -- Zdroju piłkarz przekazał razem z żoną 1000 maseczek i 100 osłon na twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *