05.02.2021

by

W zeszłym roku o tej porze nadal czekaliśmy na prawdziwą zimę, i styczeń i luty to nie były miesiące zimowe. Dość wspomnieć że na termometrach nawet 15 stopni w tym okresie. Obecna zima bardziej zimowa i o poranku 0 stopni celsjusza. Póki co intensywne opady śniegu jedynie na północy Polski.  5 dzień lutego to 36 dzień roku, słońce wstanie o 7:11 i będzie naszym towarzyszem do 16:28. Jak wygląda wczesny poranek za oknami?

Tymczasem jeszcze w sierpniu o tej samej porze, w tym samym miejscu poranek wyglądał tak:

IMIENINY:

Adelajda, Agata, Jakub, Radomił

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Światowy Dzień Nutelli

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1969 – W Bostonie urodził się Bobby Brown, amerykański wokalista soulowy i R&B, mąż Whitney Houston. W dniu 13 września 2006 roku rzecznik Houston ogłosił, że po 14 latach piosenkarka złożyła wniosek o rozwód z Brownem. 4 kwietnia 2007 sąd ogłosił, że ich małżeństwo zostaje rozwiązane z dniem 24 kwietnia 2007, a Houston zatrzyma prawo do opieki nad ich córką

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 2020 – Pirat drogowy z Zabrza! Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę BMW, który w miejscu gdzie można jechać maksymalnie 70km/h pędził 171 km/h. Kierowcą okazał się 35 latek, który prawo jazdy miał od 18 lat.
  • 2020 – Mieszkańcy Pszczyny domagają się zmian jeśli chodzi o jakość powietrza na terenie miasta! W związku z tym wystosowany został apel do włodarzy by w końcu coś zaczęto robić a nie tylko mówić. Z ostatnich pomiarów jakości powietrza jasno wynika iż Pszczyna jest miastem, w którym toksycznym powietrzem mieszkańcy oddychają przez 1/3 roku.
  • 2020 – Badanie wody w Orzeszu. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bada wodę w studniach pod kątem zanieczyszczeń. Kontrole są wynikiem wykrycia kilkudziesięcio procentowego przekroczenia stężenia rtęci w nadleśnictwie Kobiór.

POGODA:

W ciągu dnia słońca niewiele, za to chmur będzie pod dostatkiem. Temperatura maksymalna na poziomie 3 stopni na plusie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *