04.09.2019

Kolejny dzień września, to już środek tygodnia, jeśli nadal będzie nam tak szybko dni ubywać to dosłownie za chwilę możemy się spodziewać Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i kolejnych wakacji 😉 Wczesna pora 5:00 godzina na zegarach a za oknami ciemności. Słońce wstanie dopiero za kilkadziesiąt minut a poranny obrazek tradycyjny dziś, dzięki bezchmurnemu niebu wygląda tak:

Są gwiazdy, jest księżyc, to będzie poranek pełen słońca, gdy tylko się w końcu pojawi. 5:51 to moment gdy delektować się będziemy pierwszymi promieniami słońca. A jeszcze 2 miesiące temu ….

Lipcowe słońce o poranku już przed godziną 5:00 nas rozkoszowało. Dziś 247 dzień roku i do końca pozostaje nam 118 dni. Oficjalnie słońce wstanie dopiero o 5:51 a zajdzie 19 minut po godzinie 19:00. Do końca astronomicznego lata pozostało nam zaledwie 18 dni.

IMIENINY:

Dorota, Wawrzyniec, Justyna, Wiktoryn

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1665 -- Klęska Wojsk Królewskich w bitwie pod Częstochową -- to tak zwany Rokosz Lubomirskiego
  • 1939 -- W Katowicach Niemcy rozstrzelali około 80 obrońców miasta.
  • 1962 -- Swoje podwoje dla klientów otwiera Dom Handlowy „Zenit” z Katowic.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1951 -- W Hereford w Anglii urodził się Martin Chambers, pierwszy perkusista grupy Pretenders.

  • 1981 -- W Houston urodziła się Beyoncé Giselle Knowles czyli Beyoncé, wokalistka supergrupy Destiny’s Child, występująca z powodzeniem także jako solistka.

ŚLĄSKIE WYDARZENIA KULTURALNE:

  • Bielsko -- Biała -- godzina 19:00 -- Wojciech Cejrowski Stand-up comedy -- Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki. „Smak Tropików” jest pełną emocji, ilustrowaną zdjęciami opowieścią o podróżach, przygodach i dalekich krajach. W najnowszym stand-up comedy Wojciech Cejrowski z ostrością i wyrafinowanym poczuciem humoru opowie o najciekawszych doświadczeniach z odległego Madagaskaru, Ameryki Łacińskiej i Amazonii.

CZYM ŻYJE POLSKA:

  • Politycy zajmują się sprawą niemieckich reparacji wojennych -- trwa przerzucanie się odpowiedzialnością za brak reakcji do dziś.
  • Most pontonowy na rzece Wisła w Warszawie gotowy. W piątek ma zacząć się budowa rurociągu.
  • Coraz więcej narzekań ze strony uczniów w całej Polsce -- część z nich będzie zaczynać lekcje przed 15:00 i kończyć przed 20:00 -- to wynik obecności podwójnych roczników w szkołach.

POGODA:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *