03.01.2020

Piątek dziś a można mieć odczucia, że dopiero wtorek. Trudno się dziwić bo przecież środę mieliśmy wolną. Przyznacie jednak, że takie niespodzianki to my lubimy i to bardzo. 3 dzień stycznia 2020 roku, mamy nowy rok i mamy nową energię do pracy, przecież dnia z każdą chwilą nam przybywa. Dzień jest już dłuższy od najkrótszego w roku o prawie 10 minut, niestety w dalszym ciągu jest też sporo krótszy od najdłuższego -- 8 godzin i 50 minut, co zresztą widać za oknami. Godzina 5:00, to samo miejsce co zawsze dziś wygląda tak:

Cofnijmy się w czasie! Jeszcze w lipcu (dokładnie 03.07.2019) to samo miejsce, o tej samej porze (godzina 5:00), prezentowało się tak:

Krótko mówiąc idziemy w dobrym kierunku, ale do ideału jeszcze bardzo daleko.

IMIENINY:

Daniel, Genowefa, Zdzisława, Danuta, Piotr, Teona

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

Dzień Słomki Do Picia

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1926 -- Konsekracja pierwszego biskupa katowickiego Augusta Hlonda, późniejszego prymasa Polski.
  • 1998 -- Kończy wydobycie kopalnia węgla kamiennego KWK Sosnowiec. Kopalnia zaczęła swoją działalność pod nazwą „Fanny”, później zmieniono nazwę na „Renard”. Kopalnia została zlikwidowana po 140 latach wydobycia. Dziś znajdują się tutaj zakłady przemysłowe i usługowe.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1965 -- Założony został jeden z najbardziej rozpoznawalnych również na Śląsku zespołów -- Czerwone Gitary. Osoby odpowiedzialne za początki to Bernard Dornowski, Jerzy Kossela, Krzysztof Klenczon, Jerzy Skrzypczak i Henryk Zomerski. Zespół został założony w kawiarni „Cristal” w Gdańsku Wrzeszczu. W tym samym roku gdy zespół powstał, miejsce Zomerskiego zajął Seweryn Krajewski. Pierwszy album „To właśnie my” sprzedał się w ilości 160 tysięcy egzemplarzy. Później było Opole, Sopot i wielki sukces.

CZYM ŻYJE ŚLĄSK:

  • Straż Miejska w Katowicach rozpoczyna strajk -- przez 3 miesiące nie będą wypisywać mandatów. „Jesteśmy traktowani jak niepotrzebny plebs” -- tak argumentują strajk sami strażnicy. Powodem strajku są oczywiście niskie zarobki.
  • Groźny wypadek na DK 44 w Mikołowie. Poszkodowana kobieta w ciąży. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:00. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.
  • Pierwsze dziecko urodzone w województwie Śląskim w 2020 roku? To Antosia z Rybnika, która przyszła na świat dokładnie 5 minut po północy!

POGODA

Noc pogodna, ale mroźna. Termometry w Gliwicach i Rybniku o godzinie 5:00 pokazywały -4 stopnie celsjusza. W ciągu dnia sporo słońca i maksymalnie 4-5 stopni na plusie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *