02.10.2019

To środa 02.10.2019, poranek jeszcze dosyć ciepły, na termometrach o godzinie 5:00 aż 18 stopni celsjusza. To ostatni tak ciepły poranek, ale chyba niczego innego się nie spodziewaliśmy na początku października?! 275 dzień roku i do końca zostało zaledwie 90 dni. Słońce wstanie dopiero o 6:37 i zajdzie o 18:13, będzie więc z nami 11 godzin i 36 minut. Do końca astronomicznej jesieni zostało nam zaledwie 90 dni i zacznie się wyczekiwana przez większość z Was zima 😉 Jak prezentuje się dzisiejsza wizytówka dnia?

Gdyby ktoś się zastanawiał nad tym, czy dnia faktycznie ubywa -- zobaczcie zdjęcie wykonane w tym samym miejscu, o tej samej godzinie (5:00) 02.08.2019:

IMIENINY:

Antoni, Teofil, Aleksandra, Stanimir

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY:

  • Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy
  • Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych
  • Europejski Dzień Ptaków
  • Dzień Anioła Stróża

KALENDARIUM ŚLĄSKIE:

  • 1924 -- W Katowicach otwarta została wystawa automobilowa. Odbyło się to w towarzystwie ówczesnego ministra Józefa Kiedronia.
  • 1962 -- Telewizja Polska emituje pierwszy raz dobranockę Jacek i Agatka

  • 1992 -- Premiera polskiej edycji teleturnieju Koło Fortuny. Formuła została sprowadzona do Polski ze Stanów Zjednoczonych przez Wojciecha Pijanowskiego oraz Pawła Hańczakowskiego. Program był emitowany na początku o godzinie 18:30, a następnie o 21:40, tuż po wieczornym wydaniu Panoramy. Prowadzącym początkowo był Wojciech Pijanowski, odsłanianiem liter zajmowała się Magda Masny. Oglądalność teleturnieju w szczytowym czasie sięgała 10 milionów osób.

KALENDARIUM MUZYCZNE:

  • 1951 -- W Anglii urodził się Gordon Matthew Sumner czyli Sting -- wokalista, kompozytor, aktor, działacz na rzecz praw człowieka i ochrony przyrody, jedna z największych indywidualności w historii muzyki rockowej. Swój pseudonim otrzymał podczas jednego z występów z Phoenix Jazzmen, na którym wystąpił w swetrze w czarno-żółte pasy. Lider zespołu Gordon Solomon stwierdził, że piosenkarz wygląda jak trzmiel i stąd jego pseudonim Sting (czyli Żądło). Przez wiele lat był wokalistą The Police

  • 1966 -- W Hagen w Niemczech Zachodnich urodził się DJ i producent specjalizujący się muzyce house -- Mousse T. Naprawdę nazywa się Mustafa Gündogdu.  Jako producent współpracował z gwiazdami światowej sceny, w tym z Backstreet Boys, Simply Red, Glorią Estefan, Quincy Jonesem i Toni Braxton.

CZYM ŻYJE POLSKA:

 

POGODA:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *